בלוג


כיום כל תושב ישראלי מכוסה בתכנית ביטוח בסיסית על פי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי. בנוסף, קיימים מסלולי ביטוח של קופות החולים אשר מרחיבות את ביטוח הבריאות הממלכתי ומוסיפות עליהן שירותים. למרות מסלולי ביטוח הבריאות הנוספים, מערכת הבריאות הציבורית בישראל סובלת מבעיות קשות של שירות למבוטחים.
חשוב להבין שביטוח חיים מסוג ריסק מקנה פיצוי למשפחת המבוטח ולא למבוטח עצמו. רק מרכיב של חסכון יאפשר גם למבוטח ליהנות מכספי הביטוח. אולם, מרכיב החיסכון לא מהווה ביטוח מפני מצב של אובדן כושר עבודה.
ביטוח מנהלים הוא סוג של חסכון פנסיוני המשלב גם אלמנט ביטוחי שכולל כיסוי למקרה פטירה ואובדן כושר עבודה. תנאי ביטוח המנהלים מוגדרים באמצעות חוזה הנחתם בין המבוטח לבין החברה המבוטחת ולא ניתן לבצע שינויים כלשהם במהלך תקופת החוזה.
ביטוח משכנתא הוא ביטוח המהווה חלק בלתי נפרד מהלוואת המשכנתא בבנק. מטרת ביטוח המשכנתא היא להבטיח את החזר המשכנתא במקרים של אסון. ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח על המבנה שבגינו נלקחה המשכנתא וביטוח חיים של הלווה
אחד החסכונות החשובים ביותר עבור אנשים רבים הוא החיסכון הפנסיוני. חסכון פנסיוני מקנה לכם ביטחון שגם בזקנה תוכלו להמשיך לכלכל את עצמכם ולשמור את רמת החיים שהורגלתם לה. החיסכון הפנסיוני מבטיח לכם הכנסה החל מפרישתכם ממעגל העבודה. ביטוח פנסיוני הוא החיסכון שמבטיח לכם את ההכנסה בגיל הפרישה והוא מחייב בחוק את המעסיקים להפריש הפקדות לפנסיה.
בהתאם לחוק הבריאות הממלכתי כל אזרח ישראלי מכוסה בתוכנית ביטוח בסיסית. בנוסף קיימים מסלולים נוספים במסגרת קופות החולים המרחיבים את הביטוח הבסיסי. למרות מסלולי הבריאות הנוספים, מערכת הבריאות הציבורית בישראל סובלת מבעיות קשות במיוחד בנוגע לשירות מהיר ואיכותי למבוטחים. מערכות הבריאות הציבוריות לא מסוגלות לספק את רמת השירותים שהתושבים זקוקים להם.
החל מ-1 בינואר 2008 הוחלה פנסיית חובה על המעסיקים והעובדים במדינה. החוק הגדיר את מחויבות המעסיקים והעובדים להפריש כספים ממשכורתם לצורך חסכון פנסיוני. סה"כ ההפרשות מן השכר לחסכון הפנסיוני עומדות על 18.5% מהשכר והן כוללות גם את הפרשות העובד (6%) והפרשות המעביד. (12.5%)
כשרוצים לעשות סדר בחיים, להבין יותר איזה ביטוחים קיימים, לאיזה מהם אנחנו זקוקים, איזה כבר יש לנו וכמה אנחנו משלמים עליהם, אפשר ללכת לאיבוד. ישנם הרבה סוגי ביטוחים (בריאות, חיים, אובדן כושר עבודה, סיעודי, פנסיה, דירה, רכב ועוד רבים), הרבה חברות ביטוח ומומלץ מאוד, כמו בהרבה תחומים, להיעזר באיש מקצוע שזו המומחיות שלו והוא למד את התחום לעומק וצבר בו ניסיון.
כשיש לנו ילדים, אנחנו רוצים לעשות הכל כדי לשמור על שלומם ולהבטיח להם חיים טובים ומאושרים. כשהם קטנים ועוד לא עצמאיים או מודעים לגמרי לסביבתם אנחנו מגנים עליהם מכל וכל, שומרים עליהם מפני חפצים חדים או דברים קטנים הניתנים לבליעה, מחומרים מסוכנים או חמים, מסכנות האורבות בכביש ומפגעי מזג האויר.
logo בניית אתרים